Ծննդյան տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր
1978թ. հոկտեմբերի 29, ք․ Եղեգնաձոր
- 1999-2003թթ. - Երևանի Հրաչյա Աճառյանի անվան համալսարանի Միջազգային իրավունքի ֆակուլտետում և ստացել Իրավագետ-միջազգայնագետի որակավորում։
- 1997-1999թթ․ ծառայել է ՌԴ սահմանապահ զորքերում:
- 2020թ. օգոստոսի 21-ին ԱԻ նախարարի հրամանով նշանակվել է Փրկարար ծառայության տնօրենի տեղակալի պաշտոնին։
- 2017-2020թթ. - ԱԻՆ ՓԾ Փրկարարական ուժերի վարչության պետ։
- 2016-2017թթ. - ԱԻՆ ՓԾ Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության պետ։
- 2014-2016թթ. - ՏԿԱԻՆ ՓԾ Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության պետ։
- 2013-2014թթ. - ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության Էրեբունի բաժնի պետ։
- 2012-2013թթ. - ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության Կենտրոն բաժնի թիվ 1 հրշեջ-փրկարարական ջոկատի հրամանատար-բաժնի պետի տեղակալ։
- 2009-2012թթ․ - Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության Երևանի թիվ 6 հրշեջ-փրկարարական ջոկատի հրամանատար։
- 2008-2009թթ. - Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության Երևանի թիվ 6 հրշեջ-փրկարարական ջոկատի հրամանատարի տեղակալ։
- 2004-2008թթ․ - Հայաստանի փրկարար ծառայության Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության Երևանի թիվ 6 հրշեջ-փրկարարական ջոկատի պահակախմբի պետ։
ՀՀ նախագահի 2017 թ․ հրամանագրով՝ «Երախտագիտության» մեդալով, ինչպես նաև ԱԻ նախարարության, Ղազախստանի Հանրապետության Ներքին գործերի նախարարության, Երկրապահ կամավորականների միության մեդալներով, այլ գերատեսչական պարգևներով, մի շարք պատվոգրերով և շնորհակալագրերով։
Գործունեություն միջազգային համագործակցության ոլորտում
- 2020-2021 թթ. եղել է ՄԱԿ-ի Միջազգային որոնողափրկարարական խորհրդատվական խմբի (INSARAG) քարտուղարությունում Հայաստանի քաղաքական պատասխանատու:
- Տիրապետում է ռուսերեն, անգլերեն լեզուներին:
- Ամուսնացած է, ունի երկու որդի և մեկ դուստր: