փետրվարի 12 • 18:40, 2026
Արտակարգ իրավիճակներում հոգեբանական աջակցություն
Արտակարգ իրավիճակների բնագավառում հոգեբանական ծառայության կազմակերպում ու մատուցում, հոգեբանական օգնության և խորհրդատվության տրամադրում բնակչությանը։
Ահազանգերի սպասարկում
Բնակչությունից, ծառայություններից, կազմակերպություններից արտակարգ դեպքերի, պատահարների վերաբերյալ, ինչպես նաև սոցիալ-կենցաղային բնույթի ահազանգերի սպասարկում, ստեղծված իրավիճակին համարժեք արձագանքման կազմակերպում։
Փրկարարական կազմավորումների և փրկարարի որակավորում
Որակավորումն անցկացվում է փրկարարական կազմավորումների ղեկավարների ներկայացրած նյութերի հիման վրա` որակավորումից առնվազն 2 շաբաթ առաջ։
Անհատ փրկարարը փաստաթղթերը որակավորող հանձնաժողովին ներկայացնում է անձամբ:
Արտակարգ իրավիճակներում բժշկական ապահովում
Արտակարգ իրավիճակներում խորհրդատվական, կազմակերպչական, բժշկական միջոցառումների համալիր,  ուղղված դեպքի վայրում առաջին օգնության ցուցաբերմանը, անհետաձգելի բուժկանխարգելիչ միջոցառումների և  բուժօգնության կազմակերպմանը, ԱԻ-ների հետևանքների վերացման աշխատանքներում ընդգրկված անձնակազմի առողջության պահպանմանը և բուժօգնության ցուցաբերմանը։